Art of Living

11.04.2012 22:05

Dnešní premiéra představení Art of Living posunula Slunovrat o další kus dopředu a snad i potvrdila fakt, že Hradecká múza za rok 2011 je v dobrých rukách. Jsme upřímně rádi, že se potvrdilo přání uvedené v programu vydaném pro diváky, kteří jako tradičně zaplnili sál hradecké Filharmonie do posledního místa. A protože program kromě zmíněného přání také vysvětluje, o čem v Art of Living je, uvádíme jeho citaci:

Herci divadelního souboru Slunovrat ztvární v uměleckém pásmu výrazového tance dva světy. Svět, ve kterém se pohybují, který je pro ně bezpečný, přijatelný - nicméně ohraničený racionalitou a často neporozuměním světa druhého - světa který často nevědomě vytváří hranice a odsouzení. Postava "UMĚNÍ", ztvárněná tanečníkem Štěpánem Machem z Tanečního divadla Honzy Pokusila, bude zprostředkovaně vypovídat za nás všechny - přes počáteční přehlížení a nedůvěru nakonec v dětech odhalí jejich skryté bohatství, čistotu a neuvěřitelnou schopnost hluboké výpovědi jejich emočního prožitku. Věříme, že se vzájemnou spoluprací hudebníků královéhradecké Filharmonie a členů divadelního souboru Slunovrat opět vytvoří další z cest, které oba světy - svět lidí s postižením a svět náš - přibližují a vzájemně obohacují.

Děkujeme všem, kteří se na představení podíleli - umělecky, organizačně, finančně i jakkoliv jinak. Divákům děkujeme za to, že se na Slunovrat, ale nejen na něho, přišli podívat. Příště se těšíme na viděnou!

(pz)

—————

Zpět