Jesle naruby

10.06.2010 22:15

Všichni určitě víte (a kdo nevíte, dozvíte se právě teď), že k červnu a prosinci patří setkání Slunovraťáků a jejich rodičů, sourozenců, kamarádů, učitelů a dalších příznivců v hradeckých Jesličkách. V úterý 8.6.2010 jsme se všichni sešli už počtvrté. Minulá setkání měla tradiční scénář, při kterém byly na jevišti k vidění různé divadelní, taneční a hudební vystoupení Slunovratu a jeho hostů. Kdo si minulá setkání chcete připomenout, můžete se kouknout třeba na aktuality z Jeslí: prosinec 2008, červen 2009prosinec 2009 nebo na fotky nebo videa z některých jesličkových akcí. A teď už opravdu všichni víte, jak to obvykle probíhá.

Letos to ale obvyklé nebylo, všechno bylo úplně jinak a místo Jesle naruby by dnešní aktualita mohla mít klidně nadpis

... Rodiče se zbláznili ...

Protože jsme si řekli, že herci ze Slunovratu se letos navystupovali a ještě navystupují dost a dost, rozhodli jsme se, že pro změnu připravíme vystoupení pro ně. A tak jsme někoho překvapili trochu, jiného hodně, další jsme možná přímo šokovali. Na jevišti se sice občas objevil celý Slunovrat nebo alespoň někdo z jeho členů, ale hlavní role patřily těm, kdo sice Slunovratu fandí, ale nejsou jeho členy. Na jeviště se v různých rolích představili rodiče, sourozenci a kamarádi Slunovraťáků. A k vidění byly často i neuvěřitelné věci. Jednotlivé výstupy se střídaly rychle za sebou a o co byly kratší, o to víc bylo k vidění. V některých případech dokonce nebylo úplně jasné, kdo zrovna na jevišti vystupuje. 

 ... Takhle nějak to proběhlo ...

... Slunovrat se připravuje a vystupuje ... (to je celkem normálka)

     

... ale pak to už úplně normálka nebylo - do Jesliček přišli motorkáři, cizinci, hasiči ...

        

... modelové a modelky mladší i starší ...

 ... hudebníci a zpěváci různých žánrů ...

... tanečníci tanců moderních ...

... "děti" předškolního věku ...

... a nakonec se všichni sešli na jevišti ...

... aby se společně s diváky mohli zaslouženě vrhnout na "drobné" občerstvení.   

    

Z celé akce máme na DVD videozáznam a více fotek, takže kdo máte zájem, přihlaste se, kontakty znáte.

A na závěr úplně vážně - celý večer všichni účinkující věnovali hercům Slunovratu. Pro rodiče to byl večer určitě nevšední - bylo to poučné a určitě i obtížné - mnozí si poprvé vyzkoušeli, jaké to je vystoupit na jeviště před diváky a to navíc v roli, kterou v životě mnohdy nezažili. Vždyť která z maminek měla možnost projíst se jako modelka po přehlídkovém mole (a kolik Skotů mělo v životě šanci dostat se do hradeckých Jesliček)? A pro některé to možná bylo i povzbuzením pro to zkusit věci, o kterých si dříve mysleli, že se o ně nemohou ani pokusit. A herci ze Slunovratu si snad odnesli pocit, že jejich maminky, tatínkové a všichni ostatní, co našli odvahu vystoupit na jeviště, umí být "jiní" než doma a že se mohou aspoň na chvilku proměnit na krásné modelky ...nebo na mimina z Jeslí. 

No a abychom nekončili zas tak vážně - pro mnohé maminky to byla vítaná příležitost udělat si radost a koupit si něco na sebe - říkali mi někteří tatínkové, že proti takovému nákupu neměli šanci protestovat :-).

—————

Zpět