Povídání o Bílé velrybě

28.11.2015 21:04

Na připlutí Bílé velryby si musíme chvilku počkat, ale zamyslet se nad tím, s čím Bílá velryba připlave, se můžeme už teď. 

Blanka Vávrová, umělecká vedoucí Slunovratu, to vidí takhle:

Letošní představení Slunovratu a kapely Michala Hrůzy nese název Bílá velryba. Proč jsme zvolili tento název a proč Michal Hrůza? Naše předchozí koncerty byly z převážné části za doprovodu folkových skupin, cimbálovky a vážné hudby. Většina mladých umělců Slunovratu dospěla, a jako jiné teenagery je přitahuje současná popová scéna. Michal Hrůza vyšel naší nabídce vstříc a vznikla tak spolupráce, která bude mít premiéru v prosinci letošního roku.
Bílá velryba – to je sen, ideál, mnohdy i iluze, za kterou se snažíme jít celý život. Někdy na ni zapomínáme, ale je přítomná v každém z nás - někdy více, někdy méně, záleží na tom, ve které životní fázi se nacházíme. Bílá velryba je to, co v nás probouzí naději, že ještě stále existuje blízkost, sdílení, láska. Pomáhá nám vracet se ke svým břehům, domovu, k dětství a čistotě. Bílá velryba je zázrak, o který je třeba pečovat, jinak zmizí v nenávratnu...
Pojďme se společně s našimi dětmi ze Slunovratu a Michalem Hrůzou vydat na nelehkou cestu za Bílou velrybou. Překonejme alespoň na chvíli strach, předsudky a nedůvěru. Naše děti znají směr. K tomu, abychom porozuměli jejich kompasu, je potřeba se ztišit a naslouchat.
Tam, někde v dálce, je Bílá velryba. O čem by měl být náš život, když ne o jejím hledání?

Těšíme na setkání ve Filharmonii 18. ledna 2016 od 18.00 hodin. Vstupenky k dispozici na hkpoint.cz.

(bv,pz) 

—————

Zpět